Dış cephe ısı yalıtımı yaptırmak için kredi çekmelimiyim?

söve bayilik En Sık Ziyaret Edilen Sayfalar En Sık Ziyaret Edilen Kelimeler Diğer Sitelerimiz

Isı yalıtımı için Kredi kullanmalımıyım?

Örneğin 300m2lik, 3 cepheli 3 katlı bir bir ev için ısı yalıtımı fugalı söve mantolama yaptırmanızın malzeme+işçilik+boya bedeli 7.500TLdir.

Fugalı söve kaplama yaptırdıktan sonra ısı yalıtımından parasal tasarruf tutarı 2.895 TLdir. 

Fugalı söve kaplama ile evinizi kaplamanız ve bütün bedelleri karşılamak için en kolay çekilebilen finansbankın ihtiyaç kredisini çektiğinizi varsayalım. 7500 TL krediyi 36 ay vade ile ödemeye kalktığınızda 2.616TL lik bir faiz ödemeniz gerekmekte ve aylık 281TL lik vade ödemeniz gerekmektedir.

Dikkat ederseniz yıllık tasarrufunuz 2.895TL olduguna göre 3 yıl vadeli kredi çektiğinizde bile kredi faizini ilk yılki tasarrufunuz ile ödeyebiliyorsunuz, Malzeme ve bütün işçilik ücretlerini de diğer 2 yılda taksitle ödemiş oluyorsunuz.

Sonuç olarak 3 yılın sonunda kimseye borcunuz olmuyor, 3 katlı binanız her sene size 2.800 TL kazandırıyor. Biliyorsunuz ki ısıya sahip olmak için ödenen bedel heryıl artıyor. Isı yalıtımı sayesinde siz niye kara geçmiyorsunuz?


Hesaplamalarımız Isı yalıtım hesaplama formülleri ile mühendislerimiz tarafından hesaplanmış olup, Isınma için kullanılan yakıt tipi Doğalgazdır. Isı hesabında baz alınan il izmir olup soğutma için harcanan ısı kaybı hesaba tam olarak katılmamıştır. 

Finans bank kredileri http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx adresinde bulunan hesaplama ile hesaplanmıştır. 


.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*
uc arti iki kac eder. Rakamla Yaziniz*


.Sitemizi bugün 17 kullanici ziyaret etmistir.